Programy fundacji

Zaginiona książka” – prosimy wszystkich chętnych o pomoc w realizacji programu mającego na celu przywrócenie kulturze polskiej dzieł dotychczas niewydanych lub zapomnianych. Szczególnym celem programu jest poszukiwanie dzieł literackich utraconych podczas wojen i wydarzeń z nimi związanych.

Podaruj księgozbiór” – jeżeli w państwa posiadaniu znajduje się niechciany księgozbiór, lub odziedziczyliście państwo książki, z którymi nie wiecie co zrobić – prosimy o kontakt z naszą fundacją. Bardzo chętnie zaopiekujemy się państwa księgozbiorem, który nie zostanie przekazany na makulaturę, ale zostanie nieodpłatnie przywrócony czytelnikom. Planujemy stworzenie punktów bezpłatnego kolportażu książek „z odzysku” w różnych miejscach w kraju.

Odkryj w sobie twórcę!” – każdy posiada potencjał twórczy, ponieważ człowiek ze swojej natury jest kreatywny. Celem programu jest wyzwalanie talentów twórczych w procesie wsparcia i konsultacji merytorycznych ze strony fundacji.

Znajdź współautora” – oferujemy pomoc w kojarzeniu współautorów dzieł literackich jako sposób na skuteczne przełamanie barier twórczych.

Portal i miesięcznik ogólnoinformacyjny”  – platforma umożliwiająca publikowanie i wymianę opinii dotyczących strategiczny ogląd spraw kraju