Pomoc poecie

Bycie poetą we współczesnych czasach nie jest łatwe. Szczególnie w Polsce. Nie dlatego, że brakuje tematów do pisania utworów lirycznych, ale dlatego, że w epoce permanentnego kryzysu gospodarczego ciężko jest zaistnieć w postaci drukowanej. Na Polskim rynku istnieje dziesiątki wydawnictw wydających poezję. Kłopot jednak w tym że, wyprodukują tomik poezji, pod warunkiem, że poeta osobiście pokryje koszta wydruku. Alternatywną jest zrzeczenie się właściwie wszelkich praw autorskich na rzecz łaskawego wydawcy i całkowita utrata kontroli i dostępu do stworzonego dzieła.

Piszę od 19 lat. Poruszam się w niszowych kręgach twórczości komponując utwory o zabarwieniu religijnym oraz promujące patriotyzm w dawnym dobrym stylu, który polega na umiłowaniu ojczyzny pomimo wszystko, a nie ucieczkę z niej za wątpliwej jakości chlebem.

Nie spieszyłem się z debiutem. Poezja musi dojrzeć. Im starsza, tym lepsza. Niczym wino. Z czasem nabiera głębi i ducha. Moja pierwsza książka ukazała się w 2011 roku i nosi tytuł „Krok po kroku”. Jest przeglądem mojej twórczości i zaproszeniem do przygody w krainie poezji widzianej moim sercem. Chciałbym przekazać słowo światu. Niech rozkwita w sercach czytelników.

Aby móc kontynuować tę podróż, potrzebuję pomocy. Potrzebuję wsparcia Sponsora, który zechce zostać Mecenasem Sztuki, nie pozwoli zamilknąć poecie. Żyjemy w czasach, które potrzebują piękna i miłości. Potrzebują refleksji nad sobą. Któż, jak nie poeta może poruszyć serca i natchnąć je nadzieją? Któż, jak nie poeta może poruszyć bezwładne serce do dzieł miłosierdzia?

Przeciętny koszt wydania niskiego nakładu ok. 100 stronicowego tomiku oscyluje w okolicach 5000 zł. Nie jest to suma duża, lecz jak na rasowego poetę przystało, nie dysponuję nią i nie mam szans jej zdobyć bez wsparcia ze strony Donatora.

Liczę na Twoją pomoc. Liczę na Twe wsparcie. Liczę na to, że wspólnie dokonamy niemożliwego i zmienimy choć mały fragment otaczającego nas świata. Ty i tylko ty możesz sprawić, ze moje słowo zacznie rozbrzmiewać w uszach twoich bliskich i tobie nieznajomych. Liczy się każda, choćby cząstkowa suma. Liczy się nawet mały krok. Każda złotówka przybliża marzenie – moje marzenie, które pragnę uczynić twoim.

Wiersze z mojego debiutanckiego tomiku można poczytać na blogu:

www.aydamusek.wordpress.com – zapraszam do lektury i proszę o wsparcie.

Kontakt: adam.grzelazka@gmail.com.