Potęga Pozorów

„Potęga Pozorów” – Anioły istnieją a my możemy wszystko!

Szanowni Państwo!

W 2010 roku opublikowałam w Internecie swój pierwszy tekst z wielkimi obawami, ale i ciekawością, nie przypuszczając, że przez kolejne 5 lat napiszę ich ponad 200. Swoje literackie próby podejmowałam cyklicznie od podstawówki – marząc, że kiedyś nadejdzie czas wydania mojej książki.

Copyright Izabella Gądek

W swoich rozważaniach chciałam odnaleźć podobne osoby do mnie. Trafić do odbiorcy szukającego odpowiedzi, rozwiązań, rozmowy. Pragnącego niezmiennie rozumieć, czuć i nie przestawać być człowiekiem.

Staram się pisać ze spokojem i zrozumieniem o rzeczach najważniejszych, które odpychamy i lekceważymy. Często dokonujemy wyborów nie znając ich konsekwencji. W życiu spotykamy niejednokrotnie osoby obłudne i złe, jednak nie wolno przestać wierzyć w istnienie prawdziwych i szczerych. Mimo bolesnych doświadczeń losu i niszczącej samotności  nie można się poddać, nawet jeśli stracimy wszystko i dotkniemy dna.

Mimo różnorodnych doświadczeń mam szczęście znać wielu wybitnych i wspaniałych ludzi, którzy byli dla mnie motywacją i inspiracją. Zawstydzali mnie swoja siłą i działaniem. Wspierali i tłumaczyli, że trzeba walczyć o swoje racje, marzenia i cele. Jednym z marzeń jest możliwość podzielenia się z Państwem moimi przemyśleniami. Przekazanie tego, co mnie było dane widzieć czy rozpatrywać. Pisałam te słowa w nadziei, że wiele Osób nadal pamięta o prostych wartościach i dokonuje właściwych wyborów.

Po wielu latach radości i klęsk wiem, że – często niepotrzebnie – sami stwarzamy sobie ograniczenia. Nie wierząc we własne siły i możliwości posiadanej wyobraźni. Sami zamykamy sobie drogę do szczęścia i spełnienia – nie wierząc, że możemy osiągać wyznaczone cele. Przestajemy z wiekiem marzyć i dążyć do czegokolwiek z dnia na dzień poddając się wegetacji.

Będąc dzieckiem, marzyłam jak każdy z nas, o rzeczach, które były dla mnie ważne i cenne. Wydawały się nieosiągalne i odległe, na tyle, że można było ulec wrażeniu, że są nierealne. Wyobrażałam sobie w przeszłości wiele rzeczy. Widziałam się w różnorodnych miejscach i sytuacjach. Patrząc wstecz, przypomniałam sobie jak wiele z nich stało się faktami. Jak wiele z marzeń spełniłam. Były też sytuacje, których podświadomie się bałam. Złe rzeczy, o których myślałam i które mnie spotkały – urzeczywistniły się i wydarzyły. Od dziecięcych lat, chciałam mieć galerie sztuki, skończyć Akademię Sztuk Pięknych, zdobyć szczyty gór, głaskać w Afryce zebry. Udało mi się to. Od ponad 20 lat mówiłam, że kiedyś napisze książkę i właśnie to zrobiłam… Zrobiłam to dzięki Wam – bo pisząc pierwsze teksty nie miałam pojęcia jak zostaną przyjęte i że będę miała rosnące wsparcie w coraz większej ilości Czytelniczek i Czytelników!

Chciałabym, żeby przesłanie moich słów było odbierane jako proste. Musimy zrozumieć, że problem tkwi – co do zasady – w nas samych. Pozbawieni marzeń i pragnień jesteśmy puści. Nie wiedząc czego chcemy, skazujemy się na smutną i szarą nicość. Ja chcę żyć! Chcę jeszcze wiele doświadczyć i osiągnąć i mam nadzieję że nie będę w tym sama.

Po  pięciu latach debiutuję książką pt. „Potęga Pozorów” mając ogromne wsparcie przyjaciół i odbiorców moich słów.

Copyright Izabella Gądek

Prof. dr hab. Dariusz Grzybowicz podkreślił dylematy współczesnej rzeczywistości wskazane w książce, a wybitny, światowej klasy Malarz – Tomasz Alen Kopera – dał mi Anioła nie tylko na plecy.

Po kilku latach mogę przedstawić Państwu stronę, na której na Was czekam – www.izabellagadek.pl i zaprosić do przeczytania „Potęgi Pozorów”, pierwszej książki jaką składam w Wasze ręce.

Dziękuję wszystkim za kilka wspólnych lat, wsparcie, wyjątkowe, ciepłe rozmowy i mam nadzieję na kolejne marzenia swoje i Wasze.

Izabella Gądek